Google’da index aldırma
   08/06/2021 13:41:33     Home , seo    Comments 0
Google’da index aldırma

İndex, SEO kurallarına uygun olarak web sitelerinin arama motorlarının sahip olduğu botlar ile taranmasının ardından veri tabanında saklanması ve bunun ardından kullanıcılar tarafından yapılan arama sonuçlarında listelenmesidir.

İndex aldırmak için;

Sitenizin hızlı olduğundan emin olun,

Bloğunuzu uyumlu içerikler ile  düzenli olarak güncelleyin,

Web siteniz mobil uyumlu olmalı,

Düşük rekabetli anahtar kelimeler hedef alın,

Web sitesini anahtar kelimeler ile optimize edin,

Optimize Edilen URL Yapısı,

Meta Açıklaması oldukça etkili etmenler olup dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Sitemap: Arama motorlarında daha hızlı bir şekilde index alınmasını sağlar ve bu nedenle her web sitesinde bulunması gereken bir özelliktir.

Pingleme: Arama motorlarına yeni bir içerik girişi yapıldığını bildirmek için çeşitli ping servisleri kullanılır. Bu servisler ile yeni içerikler arama motorlarına iletilir.

Google Search Console Url Denetimi:

Web sitelerinin bu araca kayıt edilmesinin ardından içerikler manuel bir şekilde Search Console aracına girilir. Bu sayede içerikler hızlı bir şekilde görünür hale gelir.

Sosyal Medya Kullanımı: Büyük önem taşıyan sosyal medya kullanımı ile arama motorlarına ait botlar, sosyal medya aracılığıyla da web sitelerini ziyaret eder. Web sitesinde yayınlanan içeriklerin sosyal medya platformlarında paylaşılması kısa sürede indexlenmesinde etkili olur.

İç Linkleme Yapma: Web sitenizin trafik alan sayfaları varsa muhtemelen bu sayfaları Google botları sıkça ziyaret etmektedir. Google botlar yeni sayfalara linkler üzerinden ulaşır. Eğer Google botların ziyaret ettiği sayfalardan yeni sayfalara iç linkleme yaparsak büyük ihtimalle Google bot iç linkleme yapılan sayfaları fark edecek ve yönergelerine uygun ise indexleyecektir.

Related Posts:

Leave a Reply