Yaygın e-Ticaret Hataları
   11/10/2021 18:08:53     Home , E-Ticaret    Comments 0
Yaygın e-Ticaret Hataları

Modern toplum sürekli tüketime ihtiyaç duyar. e-Ticaret reklamcılığı, müşteriye belirli bir ürün veya hizmeti satın alma ihtiyacını iletmenin bir yoludur.

Reklam bir dizi işleve hizmet eder . Her şeyden önce belirli bilgileri iletme işlevini yerine getirecektir , reklam sayesinde müşteri ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olur, ürün hakkında belirli bir fikir oluşturur ve elde edilen verilere dayanarak marka sadakati oluşumu başlar.

Pek çok avantajın yanı sıra, bir e-Ticaret işletmesi yürütmek, kendi karmaşıklıkları ve zorluklarıyla birlikte gelir. Web sitenizi kurarken müşterilerinizi kaçırarak ve kar kaybederek e-ticaret hataları yapabilirsiniz Kötü e-ticaret web sitelerinin arkasındaki sebep bu olabilir .

Herkes hata yapar, en deneyimli uzmanlar bile. Başarısız bir pazarlama kampanyası, bütçe kaybına ve satışların düşmesine neden olabilir .

Size tavsiye düzenli reklam harcamanızı ve PPC Performansı incelemek için yaygın sorunları keşfetmek ve kıyaslama yaparken. En deneyimli internet pazarlamacıları bile site tasarımını, hedeflemeyi, site sıralamalarını, metrikleri ve markalaşmayı geliştirmek için sürekli çalışıyor. Bu şekilde darboğazları tahmin edebilir, diğer insanların hatalarından ders alabilir ve paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bu yazıda, bir göz alacağım kötü bir e-Сommerce web sitelerinin nedenleridir en yaygın online alışveriş reklam hatalar .

İnsanların Sıklıkla Yaptığı E-Ticaret Hataları

İnsanların Sıklıkla Yaptığı E-Ticaret Hataları

Sitenizin alıcılar arasında popüler olması ve iyi bir kazanç getirmesi için doğru bir şekilde tasarlamanız ve modern teknolojileri takip etmenizde fayda var.

Sayfaları incelerken sitenizi oluştururken kaçınmanız gereken e-Ticaret hatalarını fark ettik .

  • Günlük kampanya bütçe sınırı yok

Çok yaygın bir hata. Özellikle reklam kampanyalarının başlangıcında, sadece belirli reklamların ne kadar etkili olacağını kontrol ederken. Ani bir talep artışı ve bütçeniz geri dönülemez bir şekilde tükeniyor.

Test dönemi için bütçe tahsis eden fonksiyon, bu senaryonun önüne geçilmesine yardımcı olur. Günlük bütçenizi belirleyin, kampanyalar başlatın ve metrikleri izleyin. Metin liderleri ve yaratıcı liderler ortaya çıkmaya başlar başlamaz, onlarla kampanyalarınız için bütçeyi artırabilirsiniz.

Günlük başlangıç ​​bütçesinin öğle yemeği saatinde bitmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Reklam bitmeden tüm parayı harcadığımızda, daha yüksek bir maliyetle daha az olası satış elde ederiz. Gösterimlerin tüm iş günü boyunca sürmesi için günlük bütçeyi artırmanız veya oranı düşürmeniz gerekir.

  • Gün boyunca gösterim sayısı ile çalışmayın

Profesyonel bir pazarlamacının sürekli olarak çeşitli parametreler hakkında istatistik toplaması gerekir. Reklam hesabının ve excel dosyasının iş dizüstü bilgisayarınızda her zaman açık olmasına izin verin. Ve kendiniz - ziyaretçilerin zamana göre potansiyel müşterilere dönüşümünün düzenli olarak "göstergelerini çıkarın".

Bir teklif ayarlama planı ile en iyi performans gösteren zaman aralıklarını takip edin ve bu saatlerde reklam gösterimlerini artırın . Tersine, kitlenizin çok aktif olmadığı dönemde gösterim sayısını azaltın veya tamamen kaldırın . Ana şey, gösterinin zamanı ile dönüş arasındaki kalıbı doğru bir şekilde kurmaktır. Ve bazen diğer faktörlerin performansı etkileyebileceğini unutmayın.

Çağrı merkezi geceleri kapalıysa ve hedef kitleniz aramayı seviyorsa, bu süre zarfında reklamları kapatmak en iyisidir. Siparişlere dönüşüm artarsa, örneğin öğle yemeğinde, gösterimleri uygun saatlerde artırın, ancak operatörleri arama akışına hazırlamayı unutmayın.

  • Cihaz türünü yapılandırmadı

Web sitenizin 2021'de mobil uyumlu olmaması garip Ancak aniden durum böyleyse, onları hedeflemede devre dışı bırakın. Duyarlı sürümlerin ve açılış sayfalarının sahipleri, onlar için ayrı mobil reklamlar oluşturmaktan daha iyidir.

Bu kısa paragraftan çıkarılacak sonuç basittir: Reklamınızı gösteren cihazların ayarlarını kontrol etmeyi unutmayın .

Çok para harcadığınız ve sonuç alamadığınız siteleri reddetmek daha iyidir. Sadece öncelikle sorunun gerçekten sitelerde olduğundan emin olmanız gerekir.

Şunları yapabilirsiniz Yan ve CCM hem site tarafından kampanyalarının etkinliğini değerlendirmek . Bunu yapmak için birkaç yüz tıklama toplamak veya en az bir dönüşüm elde etmek yeterlidir. Dönüşüm görmüyorsanız veya maliyetleri KPI'dan yüksekse, ilişkili dönüşümleri kontrol edin. Eğer orada değillerse, içeriğin çalışmasına dönüyoruz.

Hangi reklamların geciken bir reklamda gösterildiğini görün ve başka bir yerde daha iyi performans gösteriyorlarsa o reklamı devre dışı bırakın. En yaygın çevrimiçi alışveriş reklam hatalarından nasıl kaçınılacağı konusunda çok gerekli bir tavsiye .

Yani kötü e-Ticaret siteleri yapmak istemiyorsanız bu tür hatalar yapmayın .

E-Ticaret'te Bu Hatalardan Kaçınmaya Çalışın

E-Ticaret İşinizde Bu Hatalardan Kaçınmaya ÇalışınAşağıda, çevrimiçi mağazanızı kurarken yapabileceğiniz e-Ticaret hatalarının bir listesi bulunmaktadır Peki kötü e-Ticaret web siteleri oluşturmaktan nasıl kaçınırsınız ?

  • Önce gelmek için çabala

Hevesli pazarlamacılar genellikle tüm reklamların üzerinde konumlandırmanın en iyi sonuçları verdiğini görürler Ancak, hem üçüncü hem de dördüncü sırada mükemmel dönüşüm oranları elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, en tepeye çıkmak için gereken bütçeden önemli ölçüde tasarruf edersiniz .

Bu stratejiyi test edin. Kampanya anahtar kelimeleriniz için TBM'nizi düşürmeyi deneyin. Reklam düşecek, ancak dönüşüm düşecek mi? Büyük olasılıkla paradan tasarruf edebilecek ve müşteri kazanmak için fazladan ödeme yapmayacaksınız. Dönüşüm düşerse, tekliflerinizi her zaman yükseltebilir ve reklamlarınızı eski konumlarına döndürebilirsiniz. Ana e-ticaret hatalarından biridir .

  • Gereksiz kelimelerde reklam gösteriyorsunuz

Giysi satarsanız ve raporda "elbise tamiri" sorgusunu bulursanız, reklamların bu tür sorgular için gösterilmesini hariç tutmak için negatif anahtar kelimelere "tamir" kelimesini ekleyin. Yeni telefonlar satarsanız, net olumsuz kelime “kullanılmış” olur. Eklediğinizde, "ikinci el telefon satın alın" araması yaptığınızda, reklamınız artık gösterilmeyecektir.

Görüntüleme için anahtar kelimeler ve negatif anahtar kelimeler ne kadar doğru seçilirse, içeriğe dayalı reklamcılık o kadar etkili olur , TO o kadar yüksek olur ve cezbeden müşterinin maliyeti o kadar düşük olur. TO ne kadar yüksek olursa, reklam kalitesi göstergesi o kadar yüksek ve tıklama başına maliyet o kadar düşük olur.

  • Geri ödeme işlevi olan reklam yönetimi hizmetlerini kullanmayın

Bazı hizmetler, reklam hesaplarını yenilemek için ek avantajlar sağlar. Üstelik reklam bütçelerini tek bir arayüzden yönetmenizi sağlar, bu da size ciddi anlamda zaman kazandıracaktır . Sonuç olarak, reklam harcamalarınızın yalnızca bir kısmını iade etmekle kalmaz, aynı zamanda her bir reklam sistemini yenilemek için bir hesaptan diğerine gitmezsiniz.

  • Ayrıştırıcı kullanmadan hedefleme

Sosyal medya hedeflemesi, hedef kitlenin ciddi bir analizini gerektiren zahmetli bir süreçtir .

Örneğin, bebek ürünleri satıcıları, çocuklarının yaşına göre ebeveynleri bulabilir. Ve çevrimiçi parfümeri butikleri - eşleri üç gün sonra doğum günlerini kutlayan kocalar. Ayrıca belirli müzik yayınlayanları da bulabilirsiniz. Veya bir promosyon gönderisini beğendi, yorum yaptı, yeniden yayınladı.

Ayrıca, toplulukları ve kullanıcıları sıralamak için birçok filtre vardır: ilgi alanlarına, davranışa, içerik miktarına göre. Farklı hedef kitlelere sahip ayrıştırıcılarla denemeler yapın ve teklifinize ihtiyaç duyanları bulun. En sık yapılan online alışveriş reklam hatalarından kaçınmak için bu noktaya özellikle dikkat etmenizi öneririz .

  • Reklam öğelerini nadiren değiştirin

Resimler ve metinler, sürekli stres altındaki insanlar gibi “tükenme” eğilimindedir. Sıkıcı hale gelirler, tanınmaya başlarlar ve onlara daha az tepki verirler. TO düşer, fiyat yükselir. Daha az trafik, potansiyel müşterilere daha az dönüşüm anlamına gelir.

Yaratıcı çizginizi en az iki haftada bir değiştirmeyi bir kural haline getirin. Testler sırasında bile, farklı mesajlara sahip en az 5-6 reklam öğeniz olmalıdır : eğlenceli, ciddi, kısa vb. Bazı illüstrasyonların başarısızlığını önceden tahmin etseniz bile (en yaygın olanı - “yetişkin” izleyici sevmez). çizgi film karakterleri), testler için bir bütçe ayırmak daha iyidir. Büyük olasılıkla harika bir keşif yapacaksınız.

Kullanıcılar daha az alakasız reklam görecek ve dijital pazarlamacılar kampanyaları için daha iyi ölçümler görecek. Bu ipuçlarının, en yaygın çevrimiçi alışveriş reklam hatalarından kaçınmanıza yardımcı olacağını umuyoruz .

Related Posts:

Leave a Reply