Instagram Access Token
   06/03/2021 22:12:47     Teknoloji    Comments 0
Instagram Access Token

Instagram Access Token almak istiyorsunuz lakin eski yöntemler ile alamıyorsunuz çünkü instagram developer artık token alma veya oluşturma desteğini facebook developers üzerinden vermeye başladı. Sonuç olarak daha önce instagram üzerinden aldığımız api tokenlar artık çalışmayacak anlamına geliyor. Şimdi yeni instagram access token alma yöntemini basitçe nasıl oluşturuyoruz anlatalım.
Diyelim ki Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları ve videolarını bir besleme yardımıyla web sitenize yayınlamak istiyorsunuz. Bunun için instagram hesabının yöneticisi tarafından bir yetkilendirme yani erişim izinleri oluşturulması gerekiyor, adım adım aşağıda anlatalım.

1. Adım Öncelikle Facebook Developers araçlarına buradan https://developers.facebook.com giriş yapın ve “My App” butonuna tıklayalım sonra açılan sayfada “Create App” yeni bir uygulama oluştur. Alta “Something Else” veya “Build Connected Experiences” seçim devam edin. “App Display Name” alanını doldurup ilerleyin.

2. Adım Oluşturulan uygulamaya girin “Settings” sekmesine tıklayın altındaki “Basic” bölümüne girelim.

3. Adım Açılan sayfanın altında “Add Platform” yazan butona tıklayalım açılan pencereden “Website” seçelim açılan formdaki “Site URL” alanına instagram fotoğraflarını yayınlayacağınız websitesini yazalım. https olarak yazmanız gerekiyor. Formu doldurduktan sonra kayıt edelim.

4. “Basic Display” sekmesine girip formdaki URL alanlarını doldurup kayıt edelim.

5. Aynı sayfanın alt kısmında “Add Instagram Tester” butonuna tıklayalım. Açılan sayfada “Add Instagram Testers” butonuna tıklayalım açılan pencereden hangi sayfalar için access token oluşturmak istyorsak onu adını bulup seçelim. Buradan bu işlemler için yetki vermek istediğiniz başka kullanıcı varsa “Developers” bölümünden aynı şekilde bulup ekleyebilirsiniz.

6. Instagram Testers altında eklediğiniz sayfa (Pending) olarak bekliyor kononumunda gelecektir. Instagram sayfanıza giriş yaptıktan sonra ayarlardan “Apps and Websites” bölümüne girelim. Burada “Tester Invites” sekmesine geçelim bekleyen kullanıcıya “Accept” butonuna tıklayıp onaylayalım.

7. Tekrar Facebook Developers sayfasına dönelim “Basic Display” alanında “User Token Generator” bölümü gelecek bura kullanıcının karşındaki “Generate Token” butonuna basıyoruz tekrar instagrama login olmanız için bir pencere açılacak giriş yaptığınızda “Token Generated” penceresi açılacak “I Understand” alanını tıklayıp check ettiğinizde sonunda karşınıza instagram access token gelecek. Sıkılmadan bu adımların okuyup sırayla uygularsınız

Related Posts:

Leave a Reply