İnternet üzerinden kolayca yapabileceğiniz 5 harika iş fikri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde olduğumuz şu günlerde sadece internet üzerinden yapabileceğiniz harika iş fikirlerini sizler için derledik. 

1- Blog yazarlığı 

Özellikle yazmayı seviyorsanız hobileriniz, profesyonel uğraşlarınız ya da günlük olaylar hakkında blog tutmaya başlayabiliriz. Yazılarınız çoğaldıkça blog ziyaretçilerinizin de arttığını ve bu artan trafikle beraber web sitenizden reklam gelirleri elde etmeye başladığını görebilirsiniz.

Natro’nun Dünya’nın en popüler blog ve içerik uygulaması WordPress için geliştirdiği hazır çözümNetwoTürk ile blog yazmaya şimdi başlayabilirsiniz. 

2- Online Eğitmenlik

Ülkemizde de hızla yayılan online eğitim uygulamaları sayesinde profesyonel yetkinliklerinizi evinizden çıkmadan konuya meraklı veya kendisini geliştirmek isteyen yüzlerce kullanıcıya ulaştırmanız mümkün.

Netwotürk site paketlerinde de yer alan Chamilo, Canvas, eFront, Jupyter gibi hazır kurulum online eğitim uygulamaları sayesinde kendi sanal kursunuzu dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. 

3- Çevirmenlik 

Eğer bir yabancı diliniz varsa internetten çeviri ihtiyacı olan bir çok potansiyel müşteriye ulaşmanız mümkün. Çeviri hizmeti verdiğinizi duyurmak için şimdi bir alan adı kaydedip, web sitenizi kurabilir, kaydettiğiniz bu alan adı ile kullanabileceğiniz kurumsal e-posta hizmeti Xmail ile tüm siparişlerinizi organize edip, işlerinizi teslim edebilirsiniz. 

4- Seslendirme 

Günümüzde pek çok işletme video reklamları ya da tanıtıcı video içerikleri kullanır. Dijital ortamda hızla tüketilen bu içeriklerin periyodik olarak güncellenmesi gerekir. Siz de eğer düzgün bir diksiyona sahipseniz, sesinize güvenmeseniz bile çeşitli programlarla ses tonunuzu dilediğiniz gibi ayarlayarak profesyonel ses sanatçılarına taş çıkartan işler üretebilirsiniz.

Vereceğiniz bu seslendirme hizmeti için Hazır Web Sitesi NetwoTürk ile kolayca bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Üstelik NetwoTürk ile birlikte ücretsiz bir alan adına da sahip olursunuz. 

5- Online Yaşam koçluğu & spor eğitmenliği 

Son dönemde oldukça popüler hale gelen yaşam koçluğu veya spor eğitmenliği ile ilgili profesyonel bir yetkinliğiniz varsa özellikle bu dönemde evlerinden çıkmayan yüzbinlerce insan için hayatlarını nasıl organize edecekleri, beslenmeli ve spor düzenleri hakkında online danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey web sitenizi oluşturmak. Hazır Web Sitesi aracı NetwoTürk bu noktada size sektöre özel temaları ile dakikalar içerisinde harika bir web sitesine sahip olma fırsatı sunacaktır.  

#evdekal

#BirlikteYeneceğiz

#NetwoTürk

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir