En İyi B2B e-Ticaret Platformları
Posted by      11/11/2021 18:43:48     E-Ticaret    Comments 0
En İyi B2B e-Ticaret Platformları

Başarılı çevrimiçi ticaretin anahtarı, yalnızca iyi talep edilen ürünler sunmak değil, doğru e-Ticaret platformunu kullanmaktır. En iyi B2B e-Ticaret web siteleri, ticareti kolaylaştırmak ve daha karlı hale getirmenize yardımcı olmak için çeşitli araçlar sunar Ancak e-Ticaret denemeye değer mi?

Cevap evet, çünkü her yıl çevrimiçi ticaret giderek daha popüler hale geliyor. Bazı analistler, 2021 yılına kadar çevrimiçi müşteri sayısının 2,14 milyara ulaşmasının beklendiğini tahmin ediyor Ve bu sayı her yıl artacak ve çevrimiçi ticareti çok karlı bir iş haline getirecek Her ne kadar dezavantajları da olsa. Çok sayıda müşteri, onu oldukça rekabetçi bir alan haline getiriyor. Bu yüzden insanlar sürekli olarak en iyi B2B e-Ticaret web sitelerini arıyorlar.

Yeni başlayan biriyseniz, doğru e-Ticaret platformuna abonelik en iyi seçenektir. Bu şekilde, belirli bir yardım aldığınızdan emin olabilirsiniz. Çeşitli siteler, ek reklamcılık veya ürünlerinizi seçilen bir müşteri grubuna gösterme olanağı gibi çeşitli araçlar ve işlevler sunar Çoğu yazılım bu işlevleri ek bir ücret karşılığında sunar, ancak bazıları ücretsizdir. Bu nedenle, sizin için en uygun olanı seçmek önemlidir!

En İyi 10 e-Ticaret Abonelik Platformu

En İyi 10 e-Ticaret Abonelik Platformu

E-Ticaret için en iyi çerçeveyi seçmek, çevrimiçi ticaret söz konusu olduğunda çok önemlidir. Burada size e-Ticaret için en iyi platformların listesini vermek istiyoruz!

1. Shopify 

Bu platform 2014 yılında oluşturuldu ve şu anda en büyük e-Ticaret web sitelerinden biri. 175 ülkeden 1,7 milyondan fazla marka ve şirket Shopify ile çalışıyor. Genel olarak, satış sayısının 314 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor Site 20 dilde mevcuttur. Site ayrıca ihtiyaçlarınızı belirlemek için en iyi arama motorlarından birini sunar. 
Aylık abonelik gelirinize bağlıdır, ancak 2.000 $ ' dan başlar .

2. BigCommerce Kurumsal

Bu site 2019'da kurulduğu için nispeten genç, ancak Toyota gibi şirketlerin güvenini çoktan kazandı. Bu e-Ticaret platformu, yeni gelenler için en iyisi olan ücretsiz deneme abonelik modeli sunar. Ayrıca sitenin yönetimi kolaydır. 
BigCommerce üç abonelik modeli sunar: 

  • Standart. Ayda 29,95 $ karşılığında size temel ticaret özellikleri sunar
  • Artı. o oldukça makul fiyatlandırma için size işlevlerin bazı genişletilmiş bir set sunuyor görevini bir, en popüler olarak kabul edilir aylık $ 79,95 . 
  • Profesyonel sürüm. Size çok çeşitli araçlar ve işlevler sunar, örneğin, karlı e-Ticaret için en iyi arama motoru. Bu size her ay 299,95$'a mal olacak .

3. OpenCart

OpenCart, haklı olarak e-Ticaret için en iyi çerçevelerden biri olarak kabul edilir. Bu, aylık komisyon olmadan tamamen ücretsizdir ve bu büyük bir avantajdır. Ayrıca, 342.000'den fazla müşterisiyle en büyük çevrimiçi ticaret platformlarından biridir. 
Ayrıca, popüler bir e-mağaza oluşturmanıza yardımcı olmak için alışveriş profiliniz için yaklaşık 13.000 farklı tema ve modül sunar.

4. Presta Shop

Bu, en iyiler arasında sayılan e-Ticaret için başka bir çerçevedir. Kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. Bu web sitesi, size memnuniyetle yardımlarını sunacak 250'den fazla ajansla çalışmaktadır. 
PrestaShop'u kullanmak da ücretsizdir, ancak bazı ek işlevler veya temalar istiyorsanız, küçük ücretler ödemeniz gerekecektir.

5. Woo Ticaret

Bu, ayda 0 $ abonelik için en iyi özellikleri sunan bir e-Ticaret platformundan daha fazlası WooCommerce 2011 yılında kuruldu ve şu anda çevrimiçi mağazaların %26'sını destekliyor. Bu platform çeşitli işlevler ve güvenlik özellikleri sunar. Örneğin, kayıtlı olmayan kullanıcılardan fiyatları gizleyebilirsiniz, ayrıca belirli ürünleri görebilen, başkalarının göremediği bir müşteri grubu oluşturabilirsiniz.

6. Oracle Net Suite

Bu platform özellikle orta ölçekli işletmeler arasında popülerdir. Web sitesi size çeşitli temalar sunar ve ayrıca JavaScript, HTML veya CSS kullanarak mağazanızı özelleştirmenize ve geliştirmenize olanak tanır. 
Kodlama konusunda çok yetenekli değilseniz, Oracle Netsuite size önceden hazırlanmış tema ve kod şablonlarını memnuniyetle sunacaktır. Abone olmak için ayda 2500$ ödemeniz gerekir .

7. 3dkart

2001 yılında kurulduğu düşünülürse, bu en eski çevrimiçi pazarlama sitelerinden biridir. Site, en son SEO optimizasyonunu kullandığı için size en iyi e-Ticaret arama motoru da dahil olmak üzere çeşitli işlevler sunar. 
Ayrıca PCI Sertifikalı barındırma ve SSL teknolojisi gibi güvenilir bir güvenlik sistemine sahiptir. Fiyat da çok demokratik: ayda sadece 379 dolar .

8. TicaretGecko

TradeGecko, birlikte çalışmaya değer en iyi b2b e-Ticaret siteleri arasındadır. Şirket, dünya çapındaki kullanıcılardan gelen 14 milyar dolarlık siparişleri yönetiyor Şirket, kolay bir arayüze sahip ve ayrıca kullanıcıları için ticaret deneyimini basitleştirmeye çalışıyor. 
TradeGecko, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar. Daha fazla işbirliğiyle ilgileniyorsanız, seçtiğiniz işlev paketine bağlı olarak abonelik fiyatları 39 ila 599 ABD Doları arasında değişir .

9. Oro Ticareti

Bu, yerleşik bir CRM sistemi ve SEO seçenekleriyle bir başka popüler e-Ticaret platformudur. Ayrıca B2B, B2C ve B2X e-Ticaret'i de destekler. Oro Commerce ayrıca size harika güvenlik işlevleri, ticaret analitiği ve karınızı artıracak diğer birçok araç sunar. 
Şirket iki abonelik modeli sunuyor:

  • Topluluk , siteden indirebileceğiniz ücretsiz bir kaynaktır.
  • Size çok daha özel işlevler açan Enterprise Komisyonlarınız hakkında bilgi almak için ekibe yazmanız gerekecek.

10. Magento

Magento, AdobeInc tarafından desteklenmektedir ve müşterileri için geniş işlevler sunmaktadır. İyi bir müşteri desteğine, bir güvenlik sistemine sahiptir ve aynı zamanda SEO, CRM vb. kullanan en iyi e-Ticaret arama motorlarından biridir.
Yıllık abonelik modeline 22.000$' a gönderebilir veya ayda 2.000$ ödeyebilirsiniz .

B2B e-Ticaret Nedir?

B2B e-Ticaret nedir ve nasıl başarılı olunur?

e-Ticaret genellikle B2B (İşletmeden İşletmeye) ve B2B (İşletmeden Tüketiciye) olmak üzere 2 gruba ayrılır. Bölünme, farklı müşterilerin gereksinimlerine ve müşterinin satın alma kapasitesine bağlıdır.

B2B , iki işletme arasında satış ve satın alma işlemlerinin tamamlandığı büyük bir e-Ticaret alanıdır. Genel olarak B2B ve B2C mağazaları müşterilerine biraz farklı seçenekler sunar, ancak her ikisi de ticaret analizlerinizi geliştirmek için size en iyi e-Ticaret arama motorunu sunar. Ve B2C'den daha az popüler olduğu düşünülse de, aslında geleneksel B2C ticaretinden çok daha karlı. 

B2C , ticaretin bir şirket ile ortak bir müşteri arasında tamamlandığını ima eder. Bir çevrimiçi mağazadan süslü bir gömlek sipariş ettiğinizde, bu B2C e-Ticaret olarak kabul edilir.

E-Ticaret için en iyisi olduğu düşünülen tüm çerçeveler bu iki seçeneği sunar. Ama neden bunların her birine farklı işlevler sunuyorlar? Bu cevabın anahtarı, işbirliğinin amaçlarında yatmaktadır.

B2B ve B2C arasındaki fark nedir? Görüyorsunuz, B2B müşterileri genellikle üretim veya büyük ticaretle uğraşan büyük şirketlerdir. Örneğin, giysi yapmak için gerekli olan kumaşları ve diğer ham ürünleri üreten bir şirket var. 

Bu ürünler distribütörlere, toptancılara veya doğrudan ortak müşteriye satılmaktadır. Giysi üreten bir şirket, bu hammaddeleri satın almak için birkaç B2B işlemini tamamlar. Ardından nihai ürünü, gömleği veya pantolonu sıradan bir tüketiciye satar. Bu iki çevrimiçi ticaret nişi arasında, çoğunlukla hedeflenen alıcıyı ilgilendiren belirli farklılıklar vardır. Bu nedenle en iyi b2b e-Ticaret web siteleri farklı işlevler sunar:

  • Dürtüsel ve Akılcı satın alma. Sıradan B2C alıcıları dürtüsel satın almalar yapma eğilimindeyken, B2B harcamalarını planlamaya çalışır.
  • Kısa ve uzun vadeli müşteriler. Genellikle sıradan insanlar tek bir tüccara bağlı kalmazlar. İstenen ürünü satın alırlar ve başka bir ürün aramak için “uzaklaşırlar”. B2B müşterileri birbirleriyle belirli bir işbirliği kurmaya çalışırlar. 

Hızlı teslimat ve sabit teslimat. B2C müşterileri genellikle teslimat hızına odaklanırken, B2B teslimatın programa bağlı kalmasını gerektirir.

SSS:

En iyi e-Ticaret platformu hangisidir?

Bu soruyu sorarken farklı kaynaklar farklı platformları adlandırır. Bu nedenle, genellikle ilk 3'e giren 3 platformu seçmeye karar verdik: Shopify, BigCommerce ve Prestashop. Bu üçü, çok çeşitli araçlar ve işlevler sundukları, insanlar arasında çok popüler oldukları ve oldukça demokratik başvuru ücretlerine sahip oldukları için en iyisi olarak kabul edilir.

e-Ticaret kolay mı?

Çevrimiçi ticarete başlamak zor değil, ancak başarılı olmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekecek. Oldukça fazla, sitenizi nasıl tanıtacağınıza bağlıdır.

İşim için en iyi B2B e-Ticaret platformunu nasıl seçerim ?

Her şeyden önce, diğer işletmelerle mi yoksa toptancılarla mı ticarete daha fazla odaklanmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz, böylece bir B2B olacaksınız. Ya da sadece özel bir tüccar olarak çalışmak istiyorsunuz, bu nedenle daha çok C2C olarak. Sonunda ne yapmak istediğinizi belirlediğinizde, iş türünüze daha fazla avantaj sunan platformu seçmelisiniz.

Online alışveriş güvenli mi?

Pek güvenli değil ama aynı zamanda o kadar da tehlikeli değil. Sadece tüccarın sitesine dikkat edin. Bir dolandırıcının nasıl çözüleceğine dair birçok püf noktası var.

Related Posts:

Leave a Reply