Google reklamlar ve avantajları
Posted by      12/08/2021 09:44:35     seo    Comments 0
Google reklamlar ve avantajları

Merhaba. Bu yazımızda sizlere google reklamlar ve faydaları ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz. 

Bir çok işletme google reklamları havaya giden para olarak adlandırır yada görürler, ama işin aslı bu değildir. Her sektörde de olduğu gibi eğer bir ücret veriyor iseniz muhakkak bir hizmet alıyorsunuzdur.  

Peki Google nasıl bir hizmet veriyor bu konuda.

Çevrimiçi reklamcılık, reklamlarınızı ürün ya da hizmetlerinizle ilgilenmesi muhtemel kişilere göstermenize olanak tanırken, ilgilenmeyen kişilere filtre uygulayarak göstermez. Ayrıca bu kişilerin reklamlarınızı tıklayıp tıklamadığını takip edebilirsiniz. Çevrimiçi reklamcılık potansiyel müşterilere birden çok aygıt (masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar) kullandıklarında ulaşma olanağı tanır.

Google Ads'in Avantajları

Google Ads, reklamlarınızı doğru kişilere, doğru yerde ve doğru zamanda gösterme gibi çevrimiçi reklamcılık avantajlarından faydalanmanızı sağlar. Google Ads birçok avantaj sunar. Bunlardan en önemlileri aşağıda verilmiştir:

1. Reklamlarınızı hedefleyin

Hedefleme, reklamlarınızın belirli ilgi alanları olan, diğer bir ifadeyle, ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kişilere ulaşmasını sağlamanıza ve bu kişilere ilgili reklamlar göstermenize olanak tanır.

Google Ads farklı hedefleme yöntemleri sunar. Bu yöntemleri daha sonra açıklayacağız. Şimdilik, pazarlama kampanyanızı daha da hedefli hale getirebilecek çevrimiçi reklamlarla ilgili sahip olduğunuz bazı seçeneklere göz atalım:

  • Anahtar Kelimeler: Ürün veya hizmetinizle ilgili olan kelimeler veya ifadelerdir. Müşteriler, bu terimleri aradığında veya ilgili web sitelerini ziyaret ettiğinde reklamlarınızı göstermek için kullanılır.
  • Reklam konumu: Reklamlarınızı, Google arama sonuçları sayfaları ve Google Arama ve Görüntülü Reklam Ağı'nın parçası olan web sitelerinde gösterin.
  • Yaş, konum ve dil: Müşterilerinizin yaşını, coğrafi konumunu ve dilini seçin.
  • Gün, saat ve sıklık: Reklamlarınızı belirli saatlerde ve günlerde gösterin ve ne sıklıkta görüneceklerini belirleyin.
  • Cihazlar: Reklamlarınız her tür cihazda görünebilir ve reklamlarınızın hangi cihazlarda, ne zaman görüneceğini detaylı olarak ayarlayabilirsiniz.

2. Maliyetlerinizi kontrol etme

Google Ads paranızı nasıl harcayacağınızı kontrol etmenize olanak tanır. Minimum tutar yoktur. Ayda, günde ve reklam başına ne kadar harcayacağınızı seçebilirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

3. Başarınızı ölçme

Google Ads sayesinde, bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında, bundan haberdar olursunuz. Müşteriler, reklamınızı tıklayıp işletmeniz açısından değerli bir işlem yaptıysa (ürününüzü aldıysa, uygulamanızı indirdiyse veya sipariş için aradıysa), bunu da izleyebilirsiniz.

Hangi reklamların tıklama alıp hangilerinin almadığını öğrenerek, kampanyanızda nerelere yatırım yapacağınızı hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Bu, sonuç olarak yatırım getirinizi artırabilir.

Müşterilerinizin çevrimiçi alışverişleri veya telefon aramalarıyla sonuçlanan reklamların sizin için ortalama maliyetinin ne olduğu gibi diğer değerli bilgiler de alırsınız. Müşterinizin alışveriş alışkanlıkları (örneğin, satın almadan önce ürününüzü ne kadar araştırdıkları gibi) hakkında bilgi edinmek için analiz araçlarını da kullanabilirsiniz.

5. Kampanyalarınızı yönetmek

Google Ads, hesapları kolayca yönetmenizi ve izlemenizi sağlayan araçlar da sunar.

Birden fazla Google Ads hesabı yönetiyorsanız, bir Müşteri Merkezim (MM) yönetici hesabı, size zaman kazandırabilecek güçlü bir araçtır. Tüm Google Ads hesaplarınızı tek bir konumdan kolayca görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlar.

Google Ads hesabınızı ayrıca, hesabınızda çabuk ve kolay bir şekilde değişiklik yapmanızı sağlayan ücretsiz, indirilebilir bir uygulama olan Google Ads Editör ile çevrimdışı olarak yönetebilirsiniz. Google Ads Editör ile hesap bilgilerinizi indirebilir, kampanyalarınızı çevrimdışı olarak düzenleyebilir ve daha sonra değişiklikleri Google Ads'e yükleyebilirsiniz. Google Ads Editör ile aynı anda birden çok hesabı yönetebilir, düzenleyebilir ve görüntüleyebilir, öğeleri kopyalayabilir veya gruplar ve kampanyalar arasında taşıyabilir ve kampanyaları düzenlerken birden fazla değişikliği geri alabilir ve yeniden yapabilirsiniz.

Sonuçta dijital dünyada bir yeriniz var ise şunu bilmelisiniz " Reklamsız web sitesi, ara sokakta dükkan açmaya benzer."

Related Posts:

Leave a Reply