SSL SERTİFİKASI NEDİR? NE İŞE YARAR?
Posted by      12/26/2021 19:55:03     Teknoloji    Comments 0
SSL SERTİFİKASI NEDİR? NE İŞE YARAR?

SSL Sertifikası nedir?

SSL Sertifikası, bir web sitesinin kimliğini belirleyen ve web sitesine veri göndermek için şifreleme kullanan dijital olarak imzalanmış bir sertifikadır. Sertifika, Sertifika Yetkilisi (CA) olarak bilinen güvenilir bir yetkili tarafından verilir ve genellikle Sahibin adı, verenin adı, sertifika sahibinin genel anahtarı ve son kullanma tarihi gibi bilgileri içerir. 

SSL Sertifikaları genellikle bir web sitesi şifreler, kredi kartı detayları ve diğer hassas bilgiler gibi hassas bilgileri kabul etmek istediğinde kullanılır.

 Bir tarayıcının adres çubuğundaki kilit simgesine tıklayarak bir web sitesinin SSL Sertifikasını görüntüleyebilirsiniz.

 

SSL Sertifikası Türleri.

ResellerClub Türkiye aşağıdaki sertifika türlerini sunar:

  • Comodo SSL
  • pozitif SSL
  • Pozitif SSL Joker Karakteri
  • EV SSL

Comodo SSL ve Positive SSL, bir Alan Adı için güvenlik sağlar ve en çok küçük web siteleri ve bloglar için uygundur. Positive SSL Wildcard, birincil Alan Adının yanı sıra alt alan adları için de güvenlik sağlar ve en çok büyük e-ticaret web siteleri için uygundur.

SSL Sertifikası için nasıl başvurabilirim?

EV SSL nedir

Genişletilmiş Doğrulama SSL (EV SSL), bir web sitesi için en yüksek kimlik doğrulama biçimidir. Kişi veya işletmenin gerçekliğini sağlamak için daha ayrıntılı bir değerlendirme ve doğrulama süreci vardır. Bu süreç, işletmenizin varlığını ve fiziksel kimliğinizi doğrulamak için manuel doğrulama adımlarını içerir.

Bir EV SSL kurulduğunda, biri sitenizi ziyaret ettiğinde Yeşil bir arama çubuğu göreceksiniz. Bu, bir güvenlik sembolü görevi görür ve müşteri güveni oluşturmaya yardımcı olur. EV SSL sertifikaları, bir e-ticaret web sitesi için en uygun olanıdır. E-ticaret sektörü artık bir güven ve güvenlik standardı olan EV SSL sertifikalarını tercih ediyor. 

EV sertifikasını almak, sertifikaların yalnızca en güvenilir şirketlere verilmesini sağlayan kuruluşlarınızın tam doğrulamasını gerektirir. 

Güvenli bir bağlantının görsel görünümü, ziyaretçilerin web sitesinde işlem yaparken kendilerini güvende hissetmelerini sağlar, bu da müşteri memnuniyeti ve artan gelir ile sonuçlanır. 

 Bir tarayıcının adres çubuğundaki kilit simgesine tıklayarak bir web sitesinin SSL Sertifikasını görüntüleyebilirsiniz.SSL Sertifikası Asma Kilit

Related Posts:

Leave a Reply