Yeni Takipçiler ve Satışlar Çekmek İçin E-Ticaret Blog unuzu Nasıl Kullanırsınız?
Posted by      03/09/2022 15:37:00     E-Ticaret , Teknoloji    Comments 0
Yeni Takipçiler ve Satışlar Çekmek İçin E-Ticaret Blog unuzu Nasıl Kullanırsınız?

Blog yazmak, yeni bin yılda ana akım haline gelen oldukça yeni bir trend. Blog yazmak, modern işgücü piyasasında tipik bir meslektir. Bir blogcu, bazı videoları veya blogları kişisel kanallar veya web siteleri aracılığıyla paylaşır ve diğerlerini sunulan fikirleri ve etkinlikleri takip etmeye motive eder. Bununla birlikte, yayınlanan makale benzeri görüşlerin başka bir değerli anlamı vardır, kendini ifade etmede hakimdir. Özellikle, e-ticaret popülaritesinin büyümesi, bir pazarlama ve işletme ölçeklendirme aracı olarak blog yazmayı teşvik etti.

Çevrimiçi mağazanızın hangi ürün veya hizmette uzmanlaştığı önemli değildir. Bloglar, e-ticaret satışlarını inanılmaz derecede artırma gücüne sahiptir. Fark edebileceğimiz bir diğer fayda, özel bir topluluk oluşması nedeniyle iş-müşteri ilişkilerinin gelişmesidir.

Başarılı bir blog bölümü başlatmak için her e-ticaret tüccarı, markasını ve ürünlerini popüler ve talep gören bazı değerli ipuçlarıyla tanışmalıdır:

 • İlginç bloglar oluşturmak için trendleri ve güncel konuları takip edin;
 • Anahtar kelimelere odaklanın ve bunları içeriğe ekleyin;
 • Web sitesinde yayınlanan blogları e-ticaret işletme sosyal medya sayfalarınızla (Facebook, Twitter vb.) senkronize edin. Metinleri veya kayıtları, ana içeriğin bazı fragmanlarına veya ön bölümlerine benzemelidir;
 • Samimi ve müşteri odaklı bir dil, hedef kitleyi tekliflerinize ve işletme adınıza çekmek için en iyi taktiktir.

Bununla birlikte, sır, müşterilerinizin ve ürünlerinizin ayrıntılı bir analizinde yatar ve bunları kolayca yönetilen ayrı segmentler halinde gruplandırır. Bu, e-ticaret iş hedef kitlesini ayırt etmek için gerekli girdileri elde eden ve onların beklenti, talep ve zevklerini tahmin eden bazı platformların yardımıyla mümkün olmaktadır.

E-ticaret Blogu Nedir?

E-ticaret Blogu Nedir?

Bir e-ticaret blogu, çeşitli amaçlara yönelik özel tematik düşünceler ve sonuçlar içeren, profesyonelce hazırlanmış ve yayınlanmış bir makaledir:

 1. Müşteriye zaman ayırmaya ve dikkat etmeye değer ilginç bilgiler sağlayın;
 2. Bir e-ticaret şirketi tarafından üretilen veya dağıtılan ürün veya hizmetleri tanıtın;
 3. Marka değerini artırın ve onu rakipler ve gelecekteki müşteriler arasında popüler hale getirin.

Bir blogun ihmal edilebilecek bir e-ticaret sitesinin bir unsuru olduğunu düşünmek yanlış olur. ABD istatistikleri, 2020'de pazarlamada blog yazmanın inanılmaz başarılarını gösteriyor:

 • E-ticaret işletmeleri, ayda %67 daha fazla potansiyel müşteri üretmek için blogları aktif olarak kullanır;
 • Serbest çalışan blogcuların yemek, sağlık ve finans konuları hakkında yazarlarsa daha fazla gelir elde etme olasılıkları daha yüksektir;
 • Blogu destekleyen en iyi platformlar, içerik takipçilerini 500 milyon kişiye kadar tahmin ediyor;
 • Çevrimiçi alıcıların %34'ü ilham veren blogu okuduktan sonra satın almaya karar veriyor;
 • Çevrimiçi aramaların %46'sı, 21. yüzyılda güvenilir bilgi sağlayıcılar olarak blog yazarlarına ve vlogger'lara güveniyor;
 • Y kuşağının %10,7'si, ünlü olmayan blogcuların reklamını yaptığı takdirde sunulan mal veya hizmetleri satın almaya hazır.

Bu hayati iş planlaması ve günlük tarzı gönderi, ufkunu yükseltiyor ve daha geniş bir hedef kitleyi kapsıyor. Rakamlar, her e-ticaret satıcısının içerik pazarlama stratejilerine bloglama ile ilgili araçları dahil etmeyi düşünmesini sağlıyor. Uygulamada, bu e-ticarete özel strateji, müşteri davranışını etkileyebilecek ve satın alma zevklerini ve arzularını dolaylı olarak etkileyebilecek farklı öğelerden ve yöntemlerden oluşur.

Blog, e-ticaret satışlarını artırmanın ve sitedeki trafiği artırmanın en uygun yoludur. Başarılı bir blog ilgi çekici içeriğe sahiptir ve okuyucu yeni gerçekleri keşfetmekten heyecan duyar. Çevrimiçi ticari faaliyetlere göre, bloglar kendi özelliklerine sahip olmalı ve belirli hizmet veya ürünleri tanıtan bağlantılar aracılığıyla okuyucuları web sitesinin diğer bölümlerine davet etmelidir.

Başka bir deyişle, e-ticaret blogu, dikkati, anlaşılması kolay metinde gizlenen belirli satın alma işlemine yoğunlaştırır.

E-Ticaret İşletmesi İçin Bloglama Neden Önemlidir?

Geleneksel olarak blog yazarlığı, günlük yaşamlarını paylaşan, bağlı kuruluş pazarlamacıları olarak hareket eden ve ortak ürün veya hizmetler için doğrudan veya dolaylı reklamları tanıtan serbest meslek sahibi kişilerle ilişkilendirilir. Tüm bu eylemler ödenebilir ve çok sayıda Instagram, YouTube veya Facebook blog yazarı bunu kanıtlıyor.

E-ticaret aynı ilkeleri izleyebilir. Ancak, çevrimiçi iş özellikleri, seçilen sarf malzemelerinin reklamını yapmak için kesin ve dar bir şekilde özelleştirilmiş blog yapısı ve içeriği gerektirir.

Her neyse, her e-ticaret işletmesi blog ve vlog arasında ayrım yapmalı ve bunları uygun şekilde kullanmalıdır. Her iki ürün popülerleştirme aracı da genel içerik pazarlama stratejisi içinde gereklidir. Çok fazla verimli çabaya ve büyük finansal kaynaklara ihtiyaç duymazlar, ancak e-ticaret şirketinizin gelişimine göre uyarlanmaya değerdirler.

Bloglama ve vloglama arasındaki açık fark aşağıda sunulmuştur.

ÖzelliklerBloglamaVlog
Anlam Klasik blog, bilgilendirici makalelere veya günlük benzeri yazılı hikayelere benzer. İçeriği, blog yazarının veya metin yazarının gerekli görevine bağlıdır. Bu, e-ticaret tüccarları için içerik pazarlamasındaki yerini yavaş yavaş yerleştiren bir blog alt türüdür. Tek özelliği, tanınmış TV reklamlarını andıran, birinin düşünce ve düşüncelerinin görünür şekilde sunulmasını ifade eder.
Gadget kullanılabilirliği Bloglar, herhangi bir tarayıcı tarafından gösterilen arama sonuçlarını bulabileceğimiz her tür gadget tarafından desteklenebilir. Vlog'lar veya video blogları, izleme sürecini sofistike ve üretken hale getirmek için video ve ses efektleri uygulamalarını destekleyen gadget'lara mükemmel uyum sağlar.
Maliyetler Bir e-Ticaret iş blogu yürütmek, açık hava veya TV reklamları, broşürler ve diğer ilgili yayınları yayınlamaktan çok daha ucuzdur. Evet, bir e-Ticaret web sitesinde blog bölümü oluşturma hazırlıkları zamanınızı alabilir ancak istenen sonucu verir. Bir vlog'a sahip olmak için içeriğin yazılı muadillerinden daha fazla kaynağa ihtiyacı vardır. Video prodüksiyonu, kurgusu ve çeşitli platformlarda yayınlanması için bir ekibe ihtiyacımız var; ayrıca yüksek bellek parametreleri gibi daha fazla teknik kapasite gerektirir.
Satış büyümesi Satış göstergelerindeki değişimi görebilirsiniz. Vlog'lar, ürün incelemeleri çekebileceğiniz ve öğelerin avantajlarını açıklayabileceğiniz için, yazılan alternatiflerine benzer şekilde e-ticaret satışlarını iyileştirebilir. Hedef kitle, ek kar sağlayan potansiyel müşterileriniz olabilir.
Kullanım alanları Sağlıklı gıdalardan son teknoloji yazılım çözümlerine kadar tüm alanlar. Her konu heyecan vericidir ve okuyucuları etkilemek için bir konu haline gelebilir. Herhangi bir e-ticaret işi için kabul edilebilir.

Bir E-Ticaret Web Sitesi Blogu Satışlarınızı Nasıl İyileştirir?

Bir E-Ticaret Web Sitesi Blogu Satışlarınızı Nasıl İyileştirir?

E-ticaret için, diğer reklam kampanyaları düzenli müşteriler için sıkıcı ve rastgele alıcılar için etkisiz hale gelirse, bloglama satışları artırmanın mükemmel bir yoludur. Müşterinin ilgisi, çevrimiçi mağaza web sitesinde blog yayınlamanın ilgili faydalarından kaynaklanmaktadır:

 1. Bloglama her zaman barındırma göstergelerinin iyileştirilmesi anlamına gelir . Cevap basit: daha yüksek içerik kalitesi, satın alma hedef gruplarımızı genişletiyor;
 2. Bloglar, web sitemizin müşteri yolculuğunu basitleştiren ürün veya hizmetle ilgili bağlantılara sahip olmalıdır . Örneğin, bir çevrimiçi mağaza taze çiçek teslimatında uzmanlaşmıştır. Bu nedenle, bloglar, okuyucularına çiçeklerin anlamını ve her güzel bitkiyle ilişkili tatilleri anlatmak için kapsamlı olmayan bir konu listesine sahip olacak. Potansiyel bir ürünün her sözü bağlantıya eklenmelidir. Bu yöntem bir müşteri için faydalıdır ve bir satıcı için değerlidir;
 3. Ziyaretçilerine blog bölümü sunan bir e-ticaret sitesi, ürün arayanları cezbeder . Bazen internet kullanıcıları sorularının veya sorunlarının cevaplarını bulmak isterler. Böylece gerekli çözümleri bulmak ve makale içeriğine ekleyebileceğiniz pazarlık tekliflerini keşfetmek için blogunuzu açabilirler;
 4. Blog, kapsamlı bir e-ticaret işletmesi pazarlama ve yönetim stratejisidir . Mevcut durumumuzun önceki analitik araştırmaları olmadan başarılı bloglar oluşturamazdık. Blog yönünü başlatmadan ve web yöneticilerini ve metin yazarlarını çekmeden önce, ürün ve müşteri segmentlerimizi, sosyal medya istatistiklerimizi analiz etmemiz ve tüm e-ticaret unsurlarını senkronize etmemiz gerekiyor.

Fark edebileceğimiz gibi, blog yazmak e-ticaret pazarının modern bir gereksinimidir. Bununla birlikte, ilgili işletmenin, kâr odaklı bir içerik pazarlama politikası oluşturmak için değerli ipuçlarıyla tanışması gerekir. netwoturk olarak reklam yönetim ve marka bilinirliğinizi ön plana çıkara biliriz.

Bir E-Ticaret Sitesinde Sık Tıklanan Bir Blogu Derlemek İçin Değerli İpuçları

Uluslararası araştırmalara göre HuffPost , 2020'nin en yüksek ücretli blog yazarı olarak nitelendiriliyor. Basit haberler ve bilgilendirici makaleler giderek daha fazla takipçi çekiyor. Sır nedir? Bu, blog içeriği oluşturmanın ve sermayelerini artırmak için çok sayıda ticari ortakla işbirliği yapmanın mükemmel bir örneğidir.

Bloglarımızın okuyucular arasında tercih edilmesini ve hedef kitlemizi genişletmek istediğimizi varsayalım; gençler, yetişkinler, profesyonel kategoriler ve hatta size işbirliği sunmaya hazır diğer e-ticaret işletmeleri. Bu durumda, birkaç yararlı tavsiyeye uymalıyız:

 • Rastgele veya özel blog okuyucularınızla arkadaşlarınız gibi konuşun .

Herhangi bir e-ticaret işletmesi, uygun blog aracılığıyla potansiyel veya kalıcı müşterilerle konuşmak için web sitesini bir iletişim aracı olarak ayırt etmelidir. Metni basit olmalı ve görünmez müşterimizle samimi bir sohbete benzemelidir. Birini, uygun çözümler sunarak duygularını, endişelerini ve arzularını paylaştığımıza inandırmalıdır.

 • Küresel trendlerin nabzını tutun .

E-ticaret sitemiz, insanların Google'a sorduğu en çok aranan konulara ve trendlere uygulanmalı. Ticari tekliflerimize göre onları keşfettiğimizde finansal bir ödül alacaktık.

 • Harekete geçmeden önce plan yapın .

Karlı bir e-ticaret kampanyası oluşturmayı düşünüyorsak, bir blog kurmak o kadar kolay değildir ve zaman ve hazırlık gerektirir:  

 1. Blogların çevrimiçi ticari faaliyetlerinizi nasıl iyileştirebileceğine karar vermelisiniz.
 2. Üst düzey yöneticilerinizin , sahip olduğunuz tüm veri açıklarını çözmenize yardımcı olacak, işletmeyi destekleyen platformları çekmesi gerekir.
 3. Metin yazarlığı ve blog yayıncılığı konusunda uzmanlaşmış uygun birimi düzenlemeniz gerekir. Çok işlevli platformlar, blogla ilgili çevrimiçi ortamlarımızın trafiğini ve müşteri etkinliklerini analiz etmemizi sağlar.
 • Anahtar kelimeleri bulun ve bunları blog metnine ekleyin.

Belirli uygulamaları kullanarak, müşteriler için en popüler soruları veya soruları oluşturabiliriz. En çok tıklanan öğeler olarak sunulan sonuçlar, arama çözümlerinin sağladığı ilgili ve talep edilen konularla blog oluşturmanıza olanak tanır.

İnternet üzerinden reklam kampanyalarını daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yeterli yazılım olanaklarına sahip ayrı bir işlevsel platform kullanmak faydalı olacaktır . Bu tür yazılımlar, veri analizinden toplanan verilere dayalı reklam üretimine kadar ürün tanıtım faaliyetlerinin tüm çevrelerini kolaylaştırmaya hazırdır. Bu nedenle, çok işlevli platform sahibi, şirketlerinin satışlarının herhangi bir kesinti, gecikme veya eksiklik olmadan 7/24 ayarlanıp yönetildiğinden her zaman sakin ve kendinden emin olur.
Bir e-ticaret blogu, minimum çaba gerektiren harika bir seçenektir. Bloglama etkinliklerini nasıl yürütmeyi planladığınız önemli değil. Özel bir şirket birimi veya dış kaynaklı olabilir, sonuç her zaman beklenen faydaları getirir.

Related Posts:

Leave a Reply