Influencer Marketing Nedir?
Posted by      07/17/2022 13:51:21     sosyal medya    Comments 0

Dünyanın küçüldüğü, yeni pazarların ve pazarlama kanallarının oluştuğu dijital çağımızda, satış ve pazarlama için yeni ortam ve platformlara sahibiz. Tüm zamanların etkisi en büyük pazarlama ortamı ise günümüzde sosyal medya.

Tavsiye üzerine ya da tüketiciden tüketiciye olarak adlandırılan geleneksel bir pazarlama türü olan sözlü pazarlama, reklamlar ve tanıtım çalışmalarıyla yapılabilecek satışların neredeyse iki kat fazlasını üretiyor. Bu eski ama etkisi büyük pazarlama türünün elektronik ortamlara, sosyal medyaya yansıması ise influencerlar ile mümkün oldu. Sosyal medyada kanaat önderi olarak kabul edebileceğimiz influencerlar, dijital pazarlamada geleneksel pazarlamanın tavsiye edeni konumunda. Gündelik yaşantımızda ailemiz, eş, dost, akraba, arkadaşlarımız bir ürün tavsiyesinde bulunmaları, ürünleri satış hacmini iki katına çıkarabiliyor. Çünkü bizler satın almadan önce yakınlarımızdakilerin tavsiyelerini önemsiyoruz. İnfluencerlar, internetteki güvenilir tavsiyelerde bulunan arkadaşlarımız, sevdiklerimiz ve en önemlisi inandıklarımızdır. Onların önerileri, hitap ettikleri hedef kitlelerinin üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Markaların başarılı bir tanıtım ya da reklam çalışması yapabilmeleri için mutlaka bir influencer ile çalışması gerekiyor. Sosyal medyada etkili olmanın ilk ve en kestirme yolu influencerlar ve onların ürettiği içeriklerdir.

Netwotürk Web Ajansı, markaların sosyal medya’da doğru etkileyiciyi bulmasını sağlayan, yüksek etkileşimli profillerin, blog yazarlarının, sayfaların, ünlüleri bulmasını sağlayan ve marka ile işbirliği yapmasını sağlayan sosyal medya pazarlama ajansıyız. Influencer ajansı, fenomen ajansı , influencer marketing olarak ‘da bilinen, sizi ya da ürünlerinizi, markanızın hikayesini ve kurgusunu kitleler ile paylaşan, binlerce yeni müşteriye ulaşmanızı ve etkili sosyal medya reklam kampanyaları oluşturabilmeniz için etkili influencerlar ile birlikte çalışıyoruz.

Günümüz tüketicileri , ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri ararken elbette araştırma yapıyorlar. Markaların facebook veya instagram sayfalarına mesaj gönderebilir ve hatta sayfa birkaç dakika inceleyerek çok fazla bilgi edinebilirler bu da satın alma sürecini büyük ölçüde kısaltır. Artık müşteriler satın alma arzusunda olduğu bir ürün hakkında tavsiye (öneri) aldıklarında satın alma işlemini tamamlamak için gereken zamandan daha kısa sürede satın almaktadır.

Markalar, sosyal içerikli yayınlarınızda içerik oluşturmak ve yayınlamak için etkili influencerları etkin bir şekilde kullanarak, her gün tavsiye amaçlı sohbetlerin bir parçası olabilir.

Related Posts:

Leave a Reply