TRENDYOL INFLUENCER AFFİLİATE – TÜM MERAK EDİLENLER
Posted by      07/22/2022 10:11:13     sosyal medya    Comments 0

Trendyol Affiliate Programı İle Influencer Dünyası’na Adım Atın

Türkiye’nin en büyük ticaret platformu olan Trendyol, yenilikçi vizyonu ile influencer dünyasına daha da katkı sağlamayı hedefliyor. Giyim, aksesuar, elektronik, ev & mobilya, süpermarket ve kozmetik gibi birçok farklı kategoride ürünleri müşterilerinin beğenisine sunan Trendyol, 2010 senesinden biri online alışveriş sektöründe öne çıkan platformlardan biridir.  Trendyol  Affiliate programı; günümüzün en çok kazanan alanlarından biri olan Influencer dünyasına katılmanıza yardımcı oluyor. Peki bu süreç nasıl işliyor? Gelin beraber inceleyelim

Trendyol Affiliate programı; sizlere Trendyol ile işbirliği gerçekleştirme şansı sunan bir programdır. Çeşitli kriterleri karşıladığınız takdirde Trendyol uygulaması üzerinden takipçileriniz ile link paylaşarak takipçi kitlenizi “influence” etme ve komisyon üzerinden kazanç sağlama imkanına sahip olursunuz. Instagram, Youtube, Facebook, Tik-Tok, Twitch ve Twitter gibi günümüzün en çok takip edilen sosyal medya platformlarından paylaşacağınız linklerden gelen ciro, indirilme metrikleri ve yeni gelen müşteri üzerinden her ay belirli oranda komisyon kazanabilirsiniz.

Takipçileriniz ile paylaşacağınız linkleri Trendyol uygulaması üzerinden kendinizin oluşturacağı bu programda nasıl link oluşturacağını bilmeyen kişiler için onlara yardımcı olacak bilgiler iletilecektir. Trendyol platformunda yer alan tüm markalar için link verebilmeniz; size seçimlerinizde özgür olma imkanını sunar. Trendyol Affiliate programının bir parçası olan influencer; her ay, bir önceki aya ait ciroya göre belirli baremlerde Trendyolmilla ve Trendyolman ürünlerinde kullanabileceği hediye çekine sahip olacaktır. Bu sayede daha fazla ürün deneyebilir, kullanıcılarınıza daha fazla ürün önerebilirsiniz!

Trendyol Affiliate Başvuru İçin Gereken Nitelikler

Trendyol Affiliate başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin belirli kriterlere uyum sağlaması gerekir. Trendyol üzerinden link paylaşarak influencer dünyasına katkı sağlamak isteyen kişilerin Instagram üzerinde en az 10.000 takipçiye sahip olması gerekir. Başvurunuz için takipçi sayısı büyük bir öneme sahip olsa da etkileşim büyük bir önem taşır. Yaptığınız paylaşımların aldığı beğeni, yorum, kaydetme sayısı gibi birçok etken paylaşımlarınızın takipçileriniz tarafından ne kadar çok görüldüğünü ve beğenildiğini öğrenebilirsiniz. Programa kayıt olan kişilerin şirket değerlerine uygun içerikler paylaşması beklenir. Tüm bu kriterleri karşılayan bireylerin; kendilerini temsil edecek ve kazancını fatura edecek bir ajans ile çalışması gerekir.

Trendyol için takipçi şartlarınız uyuyorsa influencer bölümünden  başvuru sağlayabilirsiniz.

Trendyol Affiliate Ajans Seçiminde Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Sosyal medyanın hayatımızda çok daha fazla yer alması ile beraber influencer dünyasına katılmak isteyen birçok kişi oluyor. Mikro veya makro fark etmez; takipçileri ile etkilişim sağlayan, yaratıcı paylaşımlar yapan ve özgünlüğünü kaybetmeyen kişiler, influencer dünyasında başarıya sahip oluyor. Kişinin kendisini temsil edecek, yeni işbirlikler gerçekleştirmesini sağlayacak ve işbirliklerinden elde ettiği kazancı faturalandıracak bir ajansa ihtiyacı vardır. Trendyol Affiliate programına kayıt olacak kişiler, güvenilir ve alanında yetkin bir ajans ile anlaşarak sektörün en tanınan influencerlarından biri olabilir. Influencer, kendisini temsil edecek ajansı seçerken bazı noktalara dikkat etmelidir. Oluşturduğunuz içerikleri destekleyecek, süreci takip edecek ve sizi yeni iş fırsatları ile buluşturacak bir ajans arıyorsanız Influencer Ajansı’nı tercih etmelisiniz. Dijital medyanın gücünden yararlanarak geliştirilen teknolojiyi strateji ile buluşturarak sektörün önde gelen liderleri arasında fark yaratma misyonuna sahip olan Influencer ajansı; değerlerinden vazgeçmeden influencer dünyasına katkı sağlamaya devam ediyor. Birbirinden önemli ve değerli markalar ile çalışan Influencer Ajansı; Trendyol Affiliate programında sizi temsil etmesi için doğru bir seçenektir.

 Trendyol Affiliate Başvuru Linki ile Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaşın

E-ticaret alanında Trendyol gibi güçlü bir şirket ile işbirliği yapmak birçok kişinin hayalidir. Kendisine, yaptığı paylaşımlara ve takipçileri ile olan etkileşimine güvenen kişiler rahatlıkla Trednyol Affiliate başvuru linkini tıklayabilir. Sayfa üzerinde yer alan Trendyol Influencer Başvuru Formu’na tıklayarak bilgilerinizi girmeye başlayabilirsiniz. Kişisel bilgiler, Trendyol bilgileri, hesap bilgileri gibi kategorilere bilgilerinizi girdikten sonra “Tamamla”ya basarak başvurunuzu gönderebilirsiniz!

 Trendyol Affiliate Belge Yükleme Adımı İle Süreci Başlatın

Trendyol Affiliate programına başvuruda bulunan kişilerden çeşitli belgeler yüklemesi beklenir. Başvurunuz esnasında Trendyol Affiliate programına kayıt için istenen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde yüklemeyi unutmamalısınız.  Sitemiz üzerinden başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra yapmış olduğunuz başvuru onaylandığı takdirde şirket unvanı olarak “Influencer Ajansı” nı seçebilirsiniz.

 Trendyol Affiliate Programı Komisyon Oranları Nelerdir?

Trendyol Affiliate programı, influencer olan kişilere çeşitli linkler paylaşarak para kazanma imkanı sağlıyor. Link içi ve link dışı olmak üzere iki farklı komisyon çeşidi ile çalışan Trendyol; yaptığınız her bir link paylaşımının size artı değer olarak dönmesi için çalışıyor. Takipçilerin link içi ve link dışı seçimlerine göre satın alınan ürünlerden elde ettiğiniz komisyon miktarı da değişiklik gösteriyor. Hazırladığınız bir linki Instagram üzerinden kaydıran bir takipçiniz o linkin yönlendirdiği ürünlerden herhangi birisini satın alması durumunda; influencer ürünün güncel fiyatı üzerinden %15 komisyon alır. Paylaştığınız linkteki ürünleri satın alan olmadı mı? Hiç üzülmeyin, çünkü sizin linkiniz üzerinden paylaştığınız ürünler dışında bir başka ürün satın alınırsa da %5 oranında bir komisyon elde edebilirsiniz. Tabi komisyon oranı her ürün kategorisinde bu şekilde belirlenmiyor. Örneğin elektornik kategorisi için link içi veya link dışı fark etmeksizin komisyon oranı %2 şeklindedir. Bununla birlikte altın satın alımları, Trendyol’un komisyon modelinde yer almaz. Trendyol; sektörün en önde gelen markası olma konusundaki başarısını farklı platformlara yönelerek başarıyor. Dolap, Trendyol Yemek ve Trendyol Hızlı Market platformları da influencerların link hazırlayarak kazanç elde edebileceği alanlar. Bu üç platformda kesin bir komisyon oranı olmamakla beraber; influencerlara SMS şeklinde günlük olarak komisyon bilgileri veriliyor.

Trendyol Affiliate Sistemi Bonus Baremleri (Bonus – Ek kazanç)

Trendyol Link İçi Ciro’ya Göre Tanımlanan Alt Limitsiz Kupon Miktarları

 Trendyol Affiliate İle Harcadıkça Kazanmak, Kazandıkça Harcamak Hayal Değil!

Trendyol Affiliate programı, influencerların harcadıkça kazanmasını ve kazandıkça harcamasını mümkün kılar! Programa dahil olan kişiler ile paylaşılan indirim kuponları; her ay bir önceki ay elde ettiğiniz ciro ile birlikte belirli baremlere karşı gelecek şekilde hesabınıza yatar. Etkileşiminiz ne kadar çok olursa o kadar çok indirim kuponu kazanabilirsiniz!

Trendyol Affiliate Programı İle İş Hayatınızı Avantajlar İle Dolu Bir Hale Getirmek Mümkün

Trendyol Affiliate programına kayıt olan kişiler; dünyanın her yerinde, istedikleri şekilde ve saatte link paylaşımı yapabilmekte özgürdür. Kendi özgünlüğünüzü, içerik yapınızı ve reklam dilinizi oluşturabileceğiniz paylaşımları kimseye onaylatmadan takipçileriniz ile paylaşma ayrıcalığına sahipsinizdir. Influencer iletişiminde şeffaf bir politika izleyen Trendyol; yaptığınız paylaşımlara yönelik verileri sizler ile paylaşır. En iyi olduğunuz kategori, en çok indirilen linkleriniz, performans değerlendirmeniz gibi bilgileri içeren veriler; takipçileriniz ile daha etkili bir iletişim kurmanız için size rehber olur.

Trendyol Affiliate Programı’na Influencer Ajansı İle Adım Atın

Influencer Ajansı genç ekibi, yeniliklere açık olması, sektörde hızlı bir ivme kazanması, çalıştığı kişilerin istek ve ihtiyaçlarına kulak vermesi ile sizi başarıyla temsil edecek güçlü bir ajanstır. Online alışveriş denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Trendyol; sosyal medya sektöründe “Ben de varım!” diyecek olan kişilere influencer dünyasının kapılarını açıyor. Böyle güçlü ve büyük bir projede yer alacak kişiler Influencer Ajansı ile doğru bir tercih yapabilir.

Related Posts:

Leave a Reply