COM.TR NET.TR ORG.TR
ÖN BAŞVURU

Açık Arttırmasız Direkt Kayıt

Ön siparişin başarılı olması halinde kaydedilen domain, başka hiçbir koşul olmaksızın sipariş sahibinin hesabına aktarılır ve anında aktif edilir.

Herkesten Önce Kayıt Şansı

Ön sipariş siparişinizin başarısız olması halinde, ödediğiniz tutarın tamamı, ödeme yaptığınız kanala kesintisiz iade edilir.

Herkesten Önce Kayıt Şansı

NETWOTÜRK , ön sipariş sistemi genel kaydın açıldığı ilk saniyeler içerisinde yüzlerce sorgulamayı aynı anda yaparak sipariş verdiğiniz domaini herkesten önce kaydetme şansınızı artırır.

Her Domain İçin Tek Başvuru

ön sipariş sistemi, her bir domain için tek bir sipariş kabul eder. Bu sayede öncelikli kayıt şansı ilk başvuran hak sahibine ait olur.

İlk Kaydeden Siz Olun!

NETWOTÜRK Ön Sipariş Sistemi, genel kayıt öncesinde vermiş olduğunuz domain siparişi için, domainin genel kayda açıldığı ilk saniyeler içerisinde yüzlerce kayıt sorgusu yapar ve domaini herkesten önce kaydetme şansınızı artırır

Domain Ön Sipariş ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Belgesiz .COM.TR / NET.TR / ORG.TR nedir?

TRABİS’in devreye alınmasıyla birlikte .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantıları belgesiz olarak kaydedilebilecek tir. İlgili sürecin başlamasıyla beraber, “İlk gelen alır” kuralı geçerli olacak ve daha önceden kaydedilmemiş .com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adı uzantılarına belgesiz sunmaksınız sahip olunabilir.

.TR ile biten bütün domain uzantıları belgesiz alınabilir mi?

Daha önceki dönemde belgeli olarak kaydedilen .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR uzantılı alan adları belgesiz olarak kaydedilecektir. Bu alan adı uzantıları haricindeki diğer .TR uzantılı domainlerin tahsisinde (ÖR: .av.tr, .k12.tr, .dr.tr, .edu.tr, .gov.tr, .bel.tr, .pol.tr, .kep.tr, .tsk.tr ) herhangi bir değişiklik söz konusu değildir

Belgesiz domainler için ön sipariş nasıl verilir?

Daha önce kaydedilmemiş veya bir başkası tarafından ön sipariş başvurusunda bulunulmamış COM.TR, NET.TR ve ORG.TR uzantılı alan adları için uygunluk kontrolünün ardından sipariş ve ödeme adımlarını tamamlayarak ön sipariş verilebilmektedir

Ön sipariş ücretlendirmesi nasıl yapılır?

Ön sipariş sisteminde .com.tr .net.tr .org.tr alan adları için ön sipariş ücreti kdv dahil 50tl dir. Başvuru forumunu gönderdikten sonra size verilecek banka hesap bilgilerimize yapılacak havale işlemi sonrası başvurunuz yapılacak ve NETWOTÜRK  sisteminde size verilecek panelde sürecinizi takip ede bileceksiniz.

Ön siparişler ne zaman işleme alınacak? Alan adının kaydedilmesi için ne kadar bekleyeceğim?

Belgesiz ön sipariş süreci, TRABİS programı ile birlikte BTK tarafından belirlenecek bir tarihte devreye alınacaktır. Belgesiz genel kayıt sürecinin resmi başlangıç tarihi duyurulduğunda tüm ön sipariş sahiplerine Natro hesaplarına kayıtlı e-posta adresleri üzerinden ayrıca bir bilgilendirme yapılacak olup, anons edilen tarih Natro web sitesi üzerinden de duyurulacaktır. Belgesiz genel kayıt süreci başladığında toplanan ön siparişler, tüm taleplerden önce otomatik olarak kayıt operatörüne iletilecektir. Bu işlem, başarılı kayıt şansını önemli ölçüde arttıracaktır.

daha fazla bilgi için TIKLAYIN

Ön sipariş başarısız sonuçlanırsa ne olur? İade işlemi nasıl gerçekleşecek?

Ön siparişin başarısız olmasının birkaç sebebi olabilir.
Müşteri kayıt bilgileriniz yanlış veya eksik olması, siparişin iptal ya da iade edilmesi, ön siparişten sonra başka biri tarafından domain belgeli olarak tescil edilmesi, kaydedilmek istenen alan adının yasal ya da regülatif kısıtlara sahip olması veya farklı bir kayıt operatörü üzerinden ilgili domain için başarılı kayıt işleminin gerçekleşmesi halinde ön sipariş başarısızlıkla sonuçlanacaktır. NetwoTürk Ön Sipariş Sistemi, alan adının kaydedilememesi durumunda sizi e-posta yolu ile bilgilendirir. Ön sipariş için ödemiş olduğunuz ücretin tamamı ödeme yaptığınız kanala iade edilir.

Herhangi bir domain için ön sipariş vermek, o alan adını kaydettiğimiz anlamına mı gelir?

Ön sipariş başvurusunda bulunmak, alan adının sahibi olduğunuz anlamına gelmez. Ön sipariş başvurusundan sonra alan adı başka biri tarafından veya farklı bir kayıt kuruluşu tarafından belgeli olarak kaydedilmemeli ve müşteri kayıt bilgileri eksiksiz ve doğru olmalıdır. Bu kurallar çerçevesinde ön siparişiniz belgesiz genel kayıt dönemi başlar başlamaz işleme alınır ve başarılı sonuçlanması halinde ilgili alan adı kaydedilmiş olur.