Influencerların popülerliğinin son zamanlarda fazlasıyla arttığını hepimiz görüyoruz ve biliyoruz. Bunun  sonucunda önce influencer marketing, ardından da markaların influencer marketinge verdiği önem sonrası işlerin daha profesyonel şekilde yürümesi için influencer ajansları ortaya çıktı. Markalar influencerların gücünden yararlanarak sosyal medayada satışlarını büyütmek istiyor. Influencer ajanslarının ortaya çıkma sebebi de bu satışlarda büyümeye giden yolda markalarla daha kurumsal şekilde iletişime geçebilmek, işleri plan programlı şekilde yürütmek ve sosyal medya dinamiklerini kullanarak kampanya performansını yükseltmektir.  Dolayısıyla gelen brief doğrultusunda marka özelinde çalışmalar yaparak kampanyayı geri dönüş oranı yüksek şekilde gerçekleştirmeye çalışırlar. Bu çalışmaları marka değerini koruyarak yapar. Ajanslar kampanya hedeflerini gerçekleştirebilmek için markalarla sürekli yan yana iletişim halinde olurlar

  • MARKA BİLİNİRLİĞİ

ınfluencer çalışmaları ile marka bilinirliğinizi ve güvenirliliğinizi arttırın.

  • Sosyal Medya

Sosyal medya etkileşimleri ile ürün ve hizmetlerinizi milyonlara duyurun

  • görünür olun

Influencer çalışmaları ile sizde sosyal medyada görünür olur, daha fazla etkileşim alırsınız.

Influencer ajansımız, influencerlar ile markalar arasındaki bağlantıyı kurar ve bütçelerine bağlı olarak  markayla alakalı çalışmalar yaparak onlara etkileşim ve geri dönüş oranına göre en uygun influencerları sıralar. Bu sıralamada influencerın çıkardığı içerikler, influencerın takipçilerinin organikliği, marka imajıyla uyumlu olması ve hedef kitle uyumu dikkat edilen kriterlerdendir. Genel olarak temel amaç; doğru influencerları bulmak, onlarla kampanya doğrultusunda doğru içeriği çıkarmak ve gün sonunda performansı yüksek kampanyalar yürütebilmektir. Dolayısıyla influencer kampanyaları için ajansımızın rolü büyüktür. Organizasyonu marka için NetwoTürk Web Ajansı üstlenir ve gerçekleştirir.

Öncelikle kampanyanın amacına göre stratejiler oluşturuyoruz. Ardından araştırmalar ve geliştirmeler yaparak verilecek mesajı belirliyoruz. Uygulamaya geçilmeden önce yapılacak paylaşımlar grafik ekibimiz tarafından marka ve vizyonunuza uygun olarak tasarlanarak örnekleri alınır. Bu örnekler markaya gönderilerek onay sürecinden geçer. Dolayısıyla marka onayı olmadan uygulamaya geçilmez. Markadan onay alındıktan sonra ise uygulama kısmına geçilir. Uygulama kısmı düzenli olarak ajansımız tarafından denetlenir. Uygulamanın bitişinde ise bütün influencerlardan erişim, gösterim, paylaşım, beğeni ve yorum gibi bütün istatistikler alınarak markaya sunuyoruz. Böylece kampanyanın başarısı veri ve istatistiklerle somut bir şekilde ortaya konmuş oluyoruz

Tabi bu düzen ve profesyonellik her markanın çalışmak isteyeceği bir çalışma şeklidir. Dolayısıyla ajansımız da marka yararını önde tutacak şekilde çalışmalarını yaparak ve iki taraflı kazanç sağlanmış olur. .

Yerli ve yabancı sosyal medya fenomenleri, ınfluencer lar ile yurt içi ve yurt dışı kampanyalarınızda en etkili etkileşimleri almanıza olanak tanıyoruz.

Influencer Pazarlamasının Önemi

Influencerlarla çalışmanın en temel faydalarından biri takipçilerin influencerlara karşı duyduğu güven duygusunu kullanmaktır. Influencerlar takipçilerinin gözünde adeta bizden biri gibi görülmektedir ve influencer marketing standart bir reklama göre daha doğal, daha samimi ve harekete geçirme gücü daha yüksek bir yöntemdir.

Dolayısıyla iyi bir influencer pazarlaması ile ürün ya da hizmetin bilinirliği ve gün sonunda satışı artabilir.

Influencer Analizi

Her markanın hedef ve stratejileri, ürün ya da hizmetine göre değişkenlik gösteriyor. Bundan dolayı her marka için ayrı ayrı influencer seçimi için analizler gerçekleştiriyoruz. Projelerimizin başarıya ulaşması için bu araştırmaların şart olduğunu söylüyoruz. Influencerlar çeşitli alanlarda içerikler üretiyor ve bu alanlarda etkin kalıyor. Öncelikle çeşitli içeriklerin olduğu influencer alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Hayvanlar ve Evcil Hayvanlar, Mimari, Sanat, Arabalar ve Motosikletler, Yemek Tarifleri, El Sanatları & Kendin Yap, Eğitim, Moda, Film, Müzik ve Kitaplar, Yiyecek, İçecek, Oyun, Bahçe ve bitkiler, Saç Güzelliği, Sağlık & Fitness, Mizah, Çocuklar ve Ebeveynlik, Doğa ve Açık Hava, Fotoğrafçılık, Teknoloji, Seyahat, Kişisel Bakım, Yaşam Stili…

Ardından üstteki gibi alanlara ayrılan influencerları marka hedeflerine göre ayrıştırıyoruz. Bununla beraber bu alanların içindeki influencerları da marka değerlerine göre ayrıştırıyoruz. Ardından gerekli analizleri yapıp çıkardığımız influencerları markaya öneriyoruz. Böylece daha sağlıklı bir proje ortamı yaratıyoruz.

MARKALAR İÇİN

Size Özel İçerikler

Influencer’lar markanıza özel kurgular ile içerik üretirler.

Doğru Hedef Kitle

Markanızın ve hedef kitlenize uygun doğru influencer’lar ile çalışın

FENOMENLER İÇİN

PARA KAZANIN

Sevdiğiniz markalar ile işbirliği yaparak sosyal medya hesabınızdan para kazanın.

SADECE ODAKLANMA

Sizi rahatsız edecek konuları yok ederek sadece işinize odaklanmanızı sağlıyoruz.

PROJE

Kampanya projenizi bizimle paylaşarak kampanya uygunluğunu beraber inceleyelim ve geliştirmeler sağlayalım.

KAMPANYA OLUŞTUR

Projenize uygun kampanyanızı oluşturmak için Kurgu ve Brieflerinizi belirleyelim.

INFLUENCER SEÇİMİ

Kampanyanıza ve briflerinize uygun sizlere etkileşim sağlayacak influencer seçimini sağlayalım.

KAMPANYA YÖNETİMİ

Projeniz için oluşturulan kampanyayı doğru bir şekilde influencerlara aktararak başarılı bir yönetim sağlayalım.

YAYIN VE RAPOR

Oluşturulan kampanya yayınlanarak ve kampanyayı gerçek zamanlı takip ederek rapor sunarız.

1100 DEN FAZLA INFLUENCER AĞI

Influencerla Nasıl Çalışıyoruz?

Influencerlarla çalışılmasının en temel sebebi inandırıcılık, doğallık ve samimiyet unsurlarıdır. Her influencer, takipçileriyle kendine has bir üslupla iletişim kurmaktadır. Bu sebeple iletişim dilini ve kampanyanın içeriğini influencerın kendisiyle konuşmak ve uzlaşmak reklamın inandırıcılığı için oldukça önemlidir. Aksi halde kampanya ve influencer inandırıcılığını kaybedecek, olması gereken bir influencer kampanyasından çok daha az sonuç getirecektir. NetwoTürk Web Ajans olarak bu noktalara özen göstererek influencer çalışmalarımızı yürütüyor ve alınacak en yüksek sonucu hedefliyoruz.

Marka bilinirliğinizin ön plana çıkacağı çalışmalarımızda instagram,facebook,twitter,tiktok, youtube diğer sosyal medya mecraları analiz edilerek unfluencer çalışmalarımız başlamaktadır.

S.S.S.

Nano Influencer Nedir?

Takipçi sayısı 1.000-10.000 olan influencerlara nano influencer denmektedir. Nano influencerların takipçilerinde kendi çevreleri çoğunlukta olduğu için inandırıcılık seviyeleri oldukça yüksektir.

Micro Influencer Nedir?

Takipçi sayısı 10.000-100.000 olan influencerlara micro influencer denmektedir. Micro influencerlar mega influencerlara kıyasla takipçileri önünde daha güçlü bir etkiye sahiptirler.

Macro Influencer Nedir?

Takipçi sayısı  100.000-1.000.000 olan influencerlara macro influencer denmektedir. Macro influencerlar sahip oldukları takipçi sayısı gereği geniş kitlelere hitap etmektedir.

Mega Influencer Nedir?

Mega influencerlar lokal bir alanın dışına çıkmış, genellikle bilinirliği ülke geneline yayılmış olan 1.000.000+ takipçiye sahip olan influencerlardır. Nano ve micro influencerlara kıyasla inandırıcılığı daha az fakat etki gücü ve profesyonellik anlayışı itibariyle iş birliği için en çok tercih edilen influencer türüdür.

BAZI REFERANSLARIMIZ